Kolagen naturalny Colway
poziom cholesterolu
lek na bóle stawów

Świetlik lekarski na zmęczone oczy

Świetlik lekarski to stosunkowo niska roślinka dorasta do 15 cm ,o liściach jajowatych ,pikowanych bez zapachowa o smaku gorzkawo-słonawy. Rośnie na łąkach w trawie oraz w rowach,zbiera go się w okresie kwitnienia przed dojrzewaniem nasion i suszy się w cieniu, ale kto będzie bawił się w zbieranie i suszenie świetlika jak bez problemu można kupić gotowe zioła lub różnego typu kremy ,żele w aptece.

Świetlik lekarski to skuteczne zioło na zmęczone oczy i zapalenie spojówek

Świetlik lekarski od bardzo dawna był stosowany w postaci naparu w chorobach oczu do przemywania i okładów. Ostatnio wrócił do łask w telewizji pojawiają się reklamy ,reklamujące krople i żele do oczu zawierające świetlik lekarski. W dawnych czasach napar ze świetlika lekarskiego stosowany był w katarze żołądka i spotykany był w mieszankach przeciw sklerozie .Nestor polskich zielarzy Jan Biegański opowiadał przypadek księdza który w młodości przechodził różnego typu choroby oczne.

Choroby powracały co jakiś czas i nasilały się w wyniku tego ksiądz w wieku 50 lat oślepł całkowicie. Pewnego razu napotkany przechodzień spytał się o adres i zakomunikował mu ze przyniesie skuteczne lekarstwo na jego chorobę. Na drugi dzień dostarczył mu ten skuteczny lek Ksiądz stosował codziennie okłady na oczy i tak po tygodniu zobaczył jasność zapalanej świecy po dłuższym leczeniu czytał gazety choć oczy miały kolor śliwkowy. Warto więc zainteresować się tym skutecznym naturalnym lekiem czy to w postaci kropli z apteki czy naparu sporządzonego w domu z ziół zakupionych w sklepie zielarskim .

Jan Biegański zaleca pół łyżeczki świetlika lekarskiego zaparzać w w 100 gramach wrzącej wody przez 5 minut ,przecedzić i stosować na noc. Z kolei profesor Muszyński zaleca stosować świetlik lekarski z kwiatem rumianku ,jeszcze inny znany zielarz profesor Ożarowski opracował recepturę którą stosuje się w formie okładów . W składzie tej skutecznej mieszanki są zioła : 10 gr świetlika lekarskiego,10 gr ziela przewrotnika,10 gr kwiatów rumianku,10 gram nagietka oraz 10 gr bławatka
Zaleca dokładnie zmieszać zioła razem i zalać pól łyżeczki tych ziół 200 gr wrzącej wody,przykryć i odstawić na 15 minut.

Po tym czasie odcedzić i robić kompresy na oczy od 3 do 5 razy lub stosować na noc. Okłady ze świetlika lekarskiego zalecane są dla osób pracujących przy komputerze,oglądających telewizor czy tez zmęczenia wzroku długim czytaniem to najczęściej dotyczy nauczycieli ,studentów ,uczniów.