Świetlik lekarski na zmęczone oczy

Świetlik lekarski to stosunkowo niska roślinka dorasta do 15 cm ,o liściach jajowatych ,pikowanych bez zapachowa o smaku gorzkawo-słonawy. Rośnie na łąkach w trawie oraz w rowach,zbiera go się w okresie kwitnienia przed dojrzewaniem nasion i suszy się w cieniu, ale kto będzie bawił się w zbieranie i suszenie świetlika jak bez problemu można kupić gotowe zioła lub różnego typu kremy ,żele w aptece.

Świetlik lekarski to skuteczne zioło na zmęczone oczy i zapalenie spojówek

Świetlik lekarski od bardzo dawna był stosowany w postaci naparu w chorobach oczu do przemywania i okładów. Ostatnio wrócił do łask w telewizji pojawiają się reklamy ,reklamujące krople i żele do oczu zawierające świetlik lekarski. W dawnych czasach napar ze świetlika lekarskiego stosowany był w katarze żołądka i spotykany był w mieszankach przeciw sklerozie .Nestor polskich zielarzy Jan Biegański opowiadał przypadek księdza który w młodości przechodził różnego typu choroby oczne.

Choroby powracały co jakiś czas i nasilały się w wyniku tego ksiądz w wieku 50 lat oślepł całkowicie. Pewnego razu napotkany przechodzień spytał się o adres i zakomunikował mu ze przyniesie skuteczne lekarstwo na jego chorobę. Na drugi dzień dostarczył mu ten skuteczny lek Ksiądz stosował codziennie okłady na oczy i tak po tygodniu zobaczył jasność zapalanej świecy po dłuższym leczeniu czytał gazety choć oczy miały kolor śliwkowy. Warto więc zainteresować się tym skutecznym naturalnym lekiem czy to w postaci kropli z apteki czy naparu sporządzonego w domu z ziół zakupionych w sklepie zielarskim .

Jan Biegański zaleca pół łyżeczki świetlika lekarskiego zaparzać w w 100 gramach wrzącej wody przez 5 minut ,przecedzić i stosować na noc. Z kolei profesor Muszyński zaleca stosować świetlik lekarski z kwiatem rumianku ,jeszcze inny znany zielarz profesor Ożarowski opracował recepturę którą stosuje się w formie okładów . W składzie tej skutecznej mieszanki są zioła : 10 gr świetlika lekarskiego,10 gr ziela przewrotnika,10 gr kwiatów rumianku,10 gram nagietka oraz 10 gr bławatka
Zaleca dokładnie zmieszać zioła razem i zalać pól łyżeczki tych ziół 200 gr wrzącej wody,przykryć i odstawić na 15 minut.

Po tym czasie odcedzić i robić kompresy na oczy od 3 do 5 razy lub stosować na noc. Okłady ze świetlika lekarskiego zalecane są dla osób pracujących przy komputerze,oglądających telewizor czy tez zmęczenia wzroku długim czytaniem to najczęściej dotyczy nauczycieli ,studentów ,uczniów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *