Sok brzozowy naturalny lek

Sok brzozowy przygotowuje się z młodych,świeżych liści brzozy w których obok wapnia,garbników,cukru i olejków eterycznych zawiera znaczne ilości sodu.

Sok brzozowy naturalny lek oczyszcza organizm z toksyn

Sok brzozowy można również pozyskać nawiercając w pniu mały otwór z którego będziemy pobierać sok najlepiej w maju,po pobraniu soku otwór zalepić gliną.Właściwości soku z brzozy oraz możliwość rozpuszczania kwasu moczowego stawia go w rzędzie tych nielicznych i zupełnie nieszkodliwych środków zalecanych leczniczo i zapobiegawczo wszystkich rodzajach kamicy nerkowej,żółciowej i pęcherzowej.

Są znane przypadki że sok brzozowy usuwał kamienie nerkowe wielkości grochu.Sok uzyskany z liści brzozy nie wywołuje podrażnienia nerek i zmniejsza zawartość białka w moczu.Działając moczopędnie sok z brzozy ma zastosowanie w puchlinie wodnej oraz a w chorobach reumatycznych i zapaleniach nerwu kulszowego.

Sok brzozowy na porost włosów

Sok brzozowy wykorzystuje się również do nacierania skóry głowy w przypadku łupieżu i wypadaniu włosów.Nie tak dawno jeszcze na wsiach stosowana była maść uzyskana z pączków brzozowych smażonych na szmalcu,miała zastosowanie w dokuczliwych bólach reumatycznych (bardzo skuteczna można wypróbować)Garść pączków brzozy usmażyć na dwóch łyżkach szmalcu przelać do słoiczka i przechowywać w chłodnym miejscu stosować raz dziennie smarując bolące miejsca.

Sok brzozowy to również skuteczny środek na oczyszczenie krwi korzystnie wpływa na cerę dodatkowo zabezpiecza i chroni płuca przed rakiem polecany dla nałogowych palaczy.Świeży sok z liści brzozy zwiększa wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii i żółci. Brzoza wydziela do 5 litrów soku,ściągamy go w połowie maja z drzew rosnących z dala od zabudowań i dróg.Liście brzozy są cennym lekiem w przypadku zapalenia pęcherza i schorzeniach nerek.
Przy niewielkich kłopotach wystarczy wypić do 2 szklanek naparu z liści brzozy(1 łyżeczka) na szklankę wrzątku)zalać odstawić na 10 minut odcedzić i wypić rani i wieczorem po szklance.Odwar z kory brzozy można stosować przy łuszczycy zalewając jedną łyżeczkę kory wrzątkiem po naciągnięciu przemywać skórę.

Sok pozyskany z brzozy należy przechowywać w lodówce i pić do 10 litrów na całą kuracje.
Brzoza to również magiczne drzewo korzystnie wpływa na nasza psychikę bardzo lubię przytulić się do brzozy pochłania złą energię bardzo często na biurku kładę gałązki brzozy niweluje w ten sposób promieniowanie monitora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *