Naturalne leki na reumatyzm

naturalne leki na reumatyzm
Przed wiekami osoby dotknięte chorobami reumatycznymi były leczone środkami naturalnymi,dość że były to leki skuteczne ale również bezpieczne. W obecnych czasach na fali popularności królują leki wytwarzane przez wielkie firmy farmaceutyczne które zawierają składniki nieobojętne dla zdrowia.

Naturalne leki na reumatyzm pozwolą szybciej powrócić do zdrowia

Na jedno pomagają na drugie szkodą ale pomalutku to się zmienia ,co trochę słychać że lek który miał leczyć szkodzi. Ale wracając do tematu jakie leki naturalne na reumatyzm są skuteczne. Do takich naturalnych leków można zaliczyć brzozę ,napar z liści brzozy usuwa skutecznie z organizmu nadmiar szkodliwych substancji ,z powodzeniem może być również stosowany w chorobach skórnych między innymi trądziku czy zapaleniu łojotokowym skóry ,chorobach wątroby.

Sok brzozowy,zioła to sprawdzone naturalne leki na reumatyzm

Liście brzozy to podstawowy składnik mieszanki ziołowej Reumosan do kupienia w aptece czy sklepie zielarskim. Nie mniej skutecznym naturalnym lekiem na reumatyzm jest gorczyca biała (nasiona) badania przeprowadzone w renomowanych ośrodkach badawczych na całym świecie dowiodły że stosowanie poduszek wypełnionych nasionami gorczycy skutecznie likwiduje bóle reumatyczne (poduszkę bez problemu można zakupić w sklepie zielarskim) a nie faszerować się chemią .

Skutecznym naturalnym lekiem w walce z reumatyzmem jest kasztanowiec zwyczajny nie tylko neutralizuje promieniowanie cieków wodnych ale skutecznie likwiduje bóle reumatyczne. Co do cieków wodnych są bardzo szkodliwe( warto skorzystać z usług radiestety nie kiedy to może uratować Ci życie) Znam przypadek gdzie negatywne promieniowanie doprowadziło do śmierci (sam osobiście przekonałem się na własnej skórze wystarczyło przenieś łóżko w inne miejsce a problemy ze spaniem ustąpiły).

Jeżeli masz problemy ze spaniem po nocy wstajesz zmęczony/a niewyspana warto włożyć do tapczanu parę kasztanów lub nie wyprawiona skórę a na pewno poczujesz się lepiej. W leczeniu chorób reumatycznych bardzo często wykorzystuje się kąpiele lecznicze ,nie pisze tu o kąpielach w sanatorium ale o normalnych które można zrobić sobie w warunkach domowych ,wystarczy zdobyć trochę słomy owsianej lub ostatecznie można użyć otrąb pszennych w połączeniu z sianem które zalecał śp znany zielarz Ks A. Klimuszko oto jego przepis:
1.Otręby pszenne 200gr
2.Siano lub słoma owsiana 200 gr

Wszystkie składniki zalać 5 litrami wody i gotować 10-15 minut następnie przecedzić ,wlać do wanny uzupełnić wodę i kapać się 15-20 minut ,kąpiel działa przeciwzapalnie i wzmacniająco. Naturalne leki na reumatyzm to również warzywa między innymi cebula,chrzan (ten ostatni nie tylko sprawdza się w leczeniu reumatyzmu ale również w leczeniu zapalenia żył o tych właściwościach leczniczych przekonał się mój teść który stosuje go do tej chwili a ma już 83 lata .Stosował chrzan w postaci okładu ścierając korzeń na tartce.Te naturalne leki na reumatyzm bez problemu przygotować można sobie w warunkach domowych są stosunkowo tanie ale skuteczne.

ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • leki na reumatyzm
  • siwe włosy
  • naturalny lek na bole reumatyczne
  • reumatyzm leki
  • słoma owsiana wywarLeave a Reply