Olej słonecznikowy włąściwości lecznicze

olej słonecznikowy
Olej słonecznikowy jest naturalną i skuteczną metodą leczenia bólów głowy oskrzeli chorób kobiecych, korzonków nerwowych,jelit,serca,zapalenia zatok bocznych nosa,nowotworów i wielu innych chorób .

Olej słonecznikowy to naturalny lek który można stosować w domu

Olej słonecznikowy zawiera kwas linolowy w formie trójglicerydów, kwas palmitynowy, lecytynę, tokoferole,karotenoidy,woski. Uzyskuję się go z tłoczenia na zimno z pestek.

Masz za duży poziom cholesterolu olej może go obniżyć

Badania wykazały że olej słonecznikowy dzięki wysokiej zawartości jedno i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych powoduje obniżenie poziomu cholesterolu.
Czysty olej słonecznikowy ssany przez 15 minut ma bardzo duże właściwości lecznicze. Olej słonecznikowy należy ssać bardzo powoli w przedniej części jamy ustnej przepuszczając go między zębami uważając by go nie połknąć .

Zabieg taki wykonujemy dwa razy dziennie rano i wieczorem siedząc Podczas ssania olej staje się rzadki i zmienia barwę (mleko),po zakończeniu ssania wypluwamy to wszystko do muszli klozetowej i paro krotnie spłukujemy dokładnie wodą .

Ponieważ ciecz ta ma właściwości chorobotwórcze w postaci bakterii wirusów. Kilka razy płuczemy jamę ustną wodą i myjemy dokładnie zęby. Jeżeli okaże się że po pierwszym zabiegu kolor cieczy ma barwę żółtą to następny zabieg wydłużamy do 25 minut.

Pierwszym zauważalnym skutkiem leczenia olejem słonecznikowym jest ustąpienie krwawienia dziąseł wybielenie zębów.
Podczas kuracji może wystąpić nagłe pogorszenie naszego samopoczucia szczególnie u osób które cierpią na przewlekłe i długo nie leczone przypadłości objawia się to najczęściej ogólnym rozbiciem ,podwyższoną temperaturą .

Jest to bardzo dobry sygnał że ogniska chorobowe rozpraszają się pod żadnym pozorem nie przerywajmy kuracji ,objawy chorobowe szczególnie szybko objawiające się mijają po paru dniach,leczenie nieleczonych różnego typu infekcji może trwać ponad rok.
Ale warto przeprowadzić taką kurację olejem słonecznikowym.

Olej słonecznikowy jako odżywka na zniszczone włosy

Oprócz konsumpcji, stosowanie oleju słonecznikowego korzystnie wpływa na włosy i skórę głowy,nadaje włosom połysku ,blasku oraz chroni przed szkodliwym promieniowaniem promieni ultrafioletowych.

W warunkach domowych można przygotować sobie gorącą odżywkę z oleju słonecznikowego.

Skład
1.olej słonecznikowy 2/3 szklanki
2.olejek sandałowy 8-10 kropel
3.olejek lawendowy 8-10 kropel
4.olejek geraniowy 8-10 kropel
5.oliwa z oliwek 2 łyżeczki
6.miód 1 łyżka
7.pusta butelka od wody mineralnej

Wszystkie składniki wlać do butelki ,dobrze potrząsnąć wstawić do garnka z ciepłą wodą i podgrzać .Gdy olej zrobi się ciepły wetrzeć we włosy i skórę głowy. Złożyć czepek kąpielowy i owinąć głowę ręcznikiem ,pozostawić na 30 minut następnie umyć włosy szamponem bambino. Odżywka wskazana do włosów suchych i zniszczonych

Ciekawostka olej słonecznikowy nadaje się tylko do sałatek unikajmy na nim smażenia,pieczenia. Do smażenia powinniśmy używać oleju rzepakowego.
Stosowanie oleju kokosowego z kolei spowodować może znaczny spadek wagi,więc warto korzystać z jego właściwości by zrzucić parę kilogramów.