Łopian skuteczny środek na wypadanie włosów

Łopian to znana od wieków roślina lecznicza ,używano go z powodzeniem w leczeniu chorób reumatycznych,chorobach skóry leczono choroby nerek oraz biegunki. Na pewno dużo osób zna tą roślinę ,duże sercowate liście ,drobne kwiatki oraz haczyki które czepiają się wszystkiego.

Łopian największe właściwości lecznicze posiada w korzeniu

Największe właściwości lecznicze posiada korzeń łopianu w którym jest zgromadzony olej w którym jest sporo taniny,proteiny czy inulina oraz olejki eteryczne,garbniki,sole mineralne i witaminy. Olej z korzenia łopianu korzystnie wpływa na włosy regeneruje uszkodzoną strukturę włosa,wzmacnia cebulki włosowe,hamuje wypadanie włosów.

Olej z łopianu wpływa korzystnie na włosy

Reguluje zaburzenia skory odżywia skórę ,powoduje polepszenie przemiany materii naskórka. Olej z łopianu zalecany jest jako środek do pielęgnacji zniszczonych włosów (częste farbowanie nie korzystnie wpływa na włosy).Olej z korzenia łopianu zalecany jest w leczeniu przewlekłych chorób skóry takich jak trądzik,wyprysk świąd czy egzemy Korzeń łopianu z powodzeniem można stosować jako skuteczny środek do okładów przemywania włosów czy jako dodatek do kąpieli.

Skuteczny lek z łopianu można przygotować sobie w domu

Przed nami wiosna warto więc w naturze pozyskać trochę korzeni, nie jest to sprawa prosta bo korzeń rośnie pionowo i ma liczne rozgałęzienia ,ale jak się chce to można wszystko zrobić. Można również kupić taki korzeń lub olej w sklepie zielarskim kosztuje grosze a bardzo skuteczny jest w regeneracji włosów po częstych farbowaniach . W przypadku nadmiernego wypadania włosów ususzony korzeń łopianu 2 łyżeczki zalać szklanka wrzątku i pozostawić na 15 minut ,po przecedzeniu wcierać płyn w łysiejące miejsce dodatkowo można dodać liść brzozy,

W przypadku problemów skórnych można robić sobie kąpiel z korzenia łopianu dodając w równych częściach ziele pokrzywy i ziele skrzypu polnego. Wywar z korzenia łopianu zalecała śp Agnieszka Barłóg w leczeniu egzemy .Trzy łyżki suszonych korzeni zalać 4 szklankami gorącej wody i gotować na małym ogniu przez 2-3 godz .Przecedzić i pić szklankę trzy razy dziennie przed jedzeniem .

Skuteczna mieszanka na wypadające włosy

Nestor polskiego zielarstwa śp Jan Biegański zalecał na wypadanie włosów mieszankę w składzie
1.korzeń łopianu 20 r
2.główki chmielu 10 gr
3.korzeń mydlika 40 gr
4.ziele hyzopu 30 gr
5.korzeń pokrzywy 20 gr
Zioła dokładnie wymieszać ,garść ziół zalać szklanką wrzątku przykryć i przecedzić,zioła powtórnie zalewamy litrem wody i zaparzamy pod przykryciem ,po przecedzeniu dodaje tyle wody ile na co dzień używamy do mycia głowy.Pierwszy uzyskany płyn wcieramy we włosy i skórę głowy i pozostawiamy na 5-10 minut a drugim płynem spłukujemy głowę.Jest to bardzo skuteczny sposób na powstrzymanie wypadania włosów.

2 myśli na temat “Łopian skuteczny środek na wypadanie włosów

  1. KrzysztofR

    A szkoda że tak się dzieje, nie wszystkie produkty wyprodukowane przez renomowane firmy są super.Znam przypadki gdzie po użyciu płynu po goleniu,kremów ,szamponów ludzie korzystali z usług dermatologa.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *