Egzema leczenie naturalne

W większości przypadków leczenie egzemy może być całkiem proste, wystarczy nie kiedy zmiana kosmetyków jakich używasz mydła (szare mydło wskazane), proszku do prania. Ale , w niektórych przypadkach może to być o wiele trudniejsze. Niekiedy egzema zmusić Cię może do zmiany zawodu lub miejsca zamieszkania Kluczem do zapobiegania egzemy jest dowiedzieć się, co wywołuje reakcje alergiczną. Przyczyn może być sporo które wywołują podrażnienia skóry.

Egzema bardzo często miewa nawroty

Twoja skóra może być bardzo wrażliwa na zimno , należy unikać zimnych pryszniców. Ciepły prysznic lub kąpiel oraz odpowiednie nawilżenie skóry po. Używaj balsamów lub kremów, które nie drażnią skórę i są bezwonne . Upewnij się, że produkty których używasz nie zawiera żadnych składników, które mogą powodować reakcje alergiczne. Do kąpieli można użyć olejków eterycznych np. rozmarynowy lub naparu z rumianku pospolitego.

Unikaj obcisłych ubrań i rzeczy, które mogą powodować swędzenie lub otarcia skóry. W miarę możliwości staraj się nosić lekkie i luźne ubrania z naturalnych tkanin takich jak bawełna,len,jedwab. Są zdecydowanie bardziej wygodne i nie podrażnią twojej wrażliwej skóry.

Gdy skóra jest podrażniona unikaj drapania . Miejsce podrażnione przykryj opatrunkiem lub do podrapania użyj rękawic,tym sposobem uchronisz skórę od nadmiernego ścierania,które to może doprowadzić do poważnej infekcji.

Należy również pamiętać, że nie powinieneś się wysilać fizycznie, gdy masz pracę na zewnątrz w porze letniej. Staraj się nie pocić, ponieważ pogłębia to objawy egzemy Prace wykonuj w równym rytmie by nie nasilić objawów chorobowych ,rozłóż ją sobie w czasie. Nie kiedy styczność z środkami chemicznymi lub gumą (rękawice)wywołuje podrażnienia skórne które z kolei wywołują egzemę

Myj wszystkie zmiany chorobowe hipoalergicznym mydłem, należy również pamiętać, aby nawilżać i smarować skórę po każdym myciu.Skóra wysuszona częściej wywołuje stan chorobowy.Unikaj stresu ,stosuj odpowiednia dietę w której muszą się znaleźć warzywa,owoce . rzuć palenie ,unikaj alkoholu,produktów wędzonych,jaj,mleka maki pszennej i orzeszków ziemnych

Leczenie egzemy wymaga czasu i poświęcenia ,terapia jest o wiele bardziej skuteczna, gdy wiesz, jaki czynniki ją wywołuje.Warto wiec odwiedzić gabinet dermatologa i alergologa,warto również zainteresować się produktami Dr Michaels są bardzo skuteczne nie tylko w leczeniu egzemy .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *