zmarszczki mimiczne
wypełnianie zmarszczek

Krwawnik pospolity właściwości lecznicze

Krwawnik pospolity to znana od wieków roślina lecznicza wykorzystywana w dawnych czasach do usuwania piegów różnych zmian chorobowych z twarzy. W obecnych czasach krwawnik pospolity ma zastosowanie w leczeniu hemoroidów, w schorzeniach wrzodowych żołądka i dwunastnicy,upławów u kobiet oraz migrenie. Ma właściwości moczopędne żółciopędne ,hamuje krwawienie,poprawia przemianę materii.

Krwawnik pospolity zastosowanie lecznicze

Do sporządzenia naparów lub soku wykorzystuje się górne pędy krwawnika i kwiaty. Najsilniejsze działania ma sok z krwawnika pospolitego w tym celu świeże pędy i kwiaty w ilości 80dkg zmiksować ,sok przecedzić i dodać 100gr spirytusu na 400 gr soku celem konserwacji .W ten sposób przygotowany sok przechowujemy w lodówce. W celach leczniczych stosujemy 2-4 razy dziennie o łyżeczce rozcieńczony w 100 gramach wody lub soku korzystnie wpływa w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Krwawnik pospolity w walce z upławami

Panie które bardzo często maja upławy z narządów płciowych ukojenie może przynieś nasiadówka z krwawnika w tym celu zalać 50 gr ziela dwoma litrami zimnej wody i moczyć przed 12 godz następnie naczynie ustawić na małym ogniu doprowadzić do wrzenia przecedzić wlać do wiadra (ostudzić do temperatury 38C) usiąść na wiaderku otulić się kocem lub ręcznikiem kąpielowym i podać się zabiegowi do 20 minut .Po tym czasie ubrać ciepłą piżamę i położyć się do łóżka.

Wyciąg z krwawnika pospolitego można stosować codziennie do przemywania twarzy dodatkowo można dodać rumianek 50 gr krwawnika i tyle samo rumianku dokładnie wymieszać ,jedna łyżeczkę mieszanki zalać szklanką wrzątku po naciągnięciu przecedzić ostudzić i naparem przemywać twarz najlepiej robić to wieczorem przed udaniem się na odpoczynek .

Osoby szczególnie panie miewające bóle migrenowe mogą pić herbatkę z krwawnika który przyniesie im ukojenie,jedną łyżeczkę ziół zaparzyć w szklance wrzątku przecedzić i wypić. W przypadku hemoroidów stosuje się mieszankę z ziół 100 gr krwawnika ,50 gr ziela rdestu ostro gorzkiego oraz 50 gram kory kasztanowca wszystko to wymieszać dokładnie jedną łyżeczkę zalać szklanka wrzątku pozostawić do naciągnięcia przecedzić i pić 3 razy dziennie po pół szklanki .

W przypadku spadku potencji można pić napar z ziela krwawnika,kłącza tataraku oraz nasion kozieradki w tym celu przygotowujemy mieszankę
1.ziele krwawnika 100 gr
2.nasiona kozieradki 50 gr
3.kłącze tataraku 50 gr
Zioła dokładnie wymieszać zalać jedną łyżeczkę szklanką wrzątku po naciągnięciu przecedzić i pić dwa razy dziennie po jedzeniu.

ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • krwawnik
  • krwawnik zastosowanie
  • sok z krwawnika
  • krwawnik właściwości lecznicze
  • ziele krwawnikaOne Response to “Krwawnik pospolity właściwości lecznicze”

  1. flora pisze:

    sama jestem zwolenniczką naturalnych metod leczenia ale nie we wszystkich wypadkach, jeśli pojawia się infekcja intymna ratuje się lekiem probiotycznym invag, dostępny bez recepty w aptece, najlepiej od razu zastosować całe opakowanie żeby zadziałał skutecznie, szybko bo działą miejscowo uzupełnia florę bakteryjną pochwy

Leave a Reply