Jałowiec właściwości lecznicze

Jałowiec od wieków uważany był za krzew magiczny,wierzono że odpycha wszelkie zło. Wywar z drewna jałowca wykorzystywano w chorobach skóry i reumatyzmie oraz w problemach trawiennych.

Jałowiec zastosowanie lecznicze

Znany niemiecki duchowny a zarazem wspaniały zielarz ksiądz Sebastian Kneipp radził by osoby z problemami żołądkowymi żuli jagody jałowca. Pierwszego dnia cztery ziarenka drugiego dnia pięć i tak do 15 ziarenek w dwunastym dniu kuracji,następnie dawkę się zmniejsza o jedno ziarenko tak by w dziesiątym dniu spadło do pięciu.

Jałowiec skuteczny lek na gazy jelitowe

Bardzo skuteczny sposób na oczyszczenie żołądka i pozbycie się gazów. Jagody jałowiec najlepiej zbierać późną jesienią lub zimą i wysuszyć w ten sposób mamy naturalne lekarstwo na problemy żołądkowe.

Owoce jałowca stosuje się w leczeniu obrzęków w wyniku słabego krążenia krwi oraz jako środek moczopędny i żółciopędny i problemach trawiennych.Uwaga naparów z jałowca nie powinny stosować osoby ze stanem zapalnym dróg moczowych oraz kobiety w ciąży.

Kuracja jałowcowa na podagrę
.
Pół szklanki suszonej pokrzywy rozetrzeć na proszek dodać pół szklanki zmiażdżonych nasion jałowca dodać 200 gram owczego masła dobrze to wszystko wymieszać i smarować bolące miejsca.

W problemach żołądkowych stosujemy mieszankę:
1.piołun 15 gr
2.jagody jałowca 15 gr
3.piwo jasne litr
Zioła zalać piwem przykryć i pozostawić do naciągnięcia następnie przecedzić i pic jedna łyżkę stołową dziennie.

W przypadku zgagi żuć codziennie jagody jałowca zaczynając od 3szt dodając co dzień jedno ziarenko więcej i gdy dojdziemy do 8 szt wracamy do trzech odejmując po jednym ziarenku dziennie.

A może nalewka jałowcówka jest naprawdę super kieliszeczek jeszcze nikomu głowy nie urwał (oczywiście na dobrą jałowcówka trzeba poczekać).

Jałowcówka na problemy żołądkowe

Jałowcówka
1.1 litr wódki 45%
2.100 gr spirytusu
3.100 gram wody
4.200 gram jagód jałowca

Jagody jałowca miażdżymy wsypujemy do słoja i zalewamy wódką,odstawiamy na dwa tygodnie.
Spirytus mieszamy z woda dodajemy cukier i również odstawiamy na dwa tygodnie.

Po tym czasie odcedzamy jagody z wódki i dodajemy syrop ze spirytusem,odstawiamy na parę dni i przelewamy do butelek. Taka jałowcówka musi trochę postać w barku najlepszy smak i aromat jest po roku.Nalewkę można przygotować sobie samemu w domu ,jagody jałowca można kupić w sklepie zielarskim a produkty spirytusowe w monopolowym nie zachęcam do picia alkoholu ale jałowcówkę warto mieć w domu na wypadek problemów z żołądkiem.