Glistnik-jaskółcze ziele

glistnik
Glistnik jaskółcze ziele to roślina o bardzo silnym działaniu,zawiera silne związki chemiczne które nie kiedy mogą wpływać niekorzystnie na organizm ( swieża roslina jest toksyczna)Zawiera spore ilości alkaloidów chelidonine,sangwinarynę,cholerytrynę ,protopinę,kwas chelidonowy i sporo soli wapnia.

Chelidonina ma działanie przeciwbólowe podobnie działa jak morfina z koleii protopina posiada własciwości znieczujajace.Pod żadnym pozorem nie stosuj tego zioła na własną ręke Dlatego przed zastosowaniem należy skonsultować to z lekarzem prowadzącym leczenie. Glistnik od wieków jest wykorzystywany w leczeniu wątroby (kamicy żółciowej) ,wrzodach żoładka,biegunkach ,brodawkach (swieży sok pozyskany z rośliny likwiduje brodawki ),niekiedy ma zastosowanie w leczeniu raka skóry.W przypadku brodawek (kurzajka) sokiem wypływającym z swieżo zerwanej rosliny smaruje się brodawke trzy razy dziennie a po pewnym czasie brodawka zniknie. Rosjanie z powodzeniem stosuja sok z glistnika w leczeniu brodawek narządów płciowych.

Glistnik z powodzeniem w leczeniu chorób wykorzystują zielarze

Znana zielarka Maria Treben w swej długoletniej praktyce zielarskiej odnotowała taki przypadek ,zgłosiła się do niej kobieta u której wykryto nowotwór skóry i zalecono jej chemioterapię której się podała. Zielarka zaleciła jej smarowanie miejsca chorobowego świezym sokiem z glistnika kilka razy dziennie. Po paru miesiącach narośl znikła co wywołało wielki zdziwienie u lekarza prowadzącego leczenie.

Zachodni zielarze zbieraja ziele glistnika na przełomie maja i czerwca z którego uzuskują susz który to wykorzystują w mieszankach ziołowych między innymi w czasie przekwitania czy bólach pęcherzyka żółciowego(kamica),świezy sok bardzo często wykorzystywany jest w leczeniu zaćmy,zmętnienia rogówki czy odklejenia się siatkówki.

W Polsce Bonifratrowie zalecają w przypadku kamicy zółciowej mieszankę w składzie:
1.Ziele glistnika 20 gr
2.Koszyczek rumianku 20 gr
3.Liść mięty 20 gr
łyzeczkę mieszanki zalać szklanką wrzatku ,przykryć spodeczkiem i odstawić na parę minut po naciagnięciu przecedzic i wypić pół szklanki 3 razy dziennie .

W czasie przekwitania zalecają mieszankę w składzie
1Korzeń kozłka lekarskiego 20gr
2.Kłacze perzu 20 gr
3.Ziele pięciornika 2o gr
4.Ziele glistnika 20 gr
5.Liść mięty pieprzowej 10 gr
Zagotować dwie szklanki wody z łyżką stołową tych ziółek przez pięć minut po tym czasie przecedzić i pić dwa razy dziennie po szklance.Uwaga sok z glistnika jest toksyczny nie stosuj go bez konsultacji lekarskiej !!!

ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • Len Mielony Działanie
  • jaskolcze ziele
  • jaskolczeziele
  • jaskołcze zieleLeave a Reply