zmarszczki mimiczne
wypełnianie zmarszczek

Cynamon naturalny lek na różne dolegliwości

Cynamon to wiecznie zielone drzewko w naturze dorasta do wysokości 15 metrów,pochodzi z Sri Lanki rośnie na Cejlonie oraz w innych ciepłych krajach. W celach kulinarnych i leczniczych wykorzystuje się korę pozyskaną i ususzoną z drzewa Właściwości lecznicze cynamonu znane są od tysięcy lat ,starożytni Egipcjanie znali już jego moc,wykorzystywany był w leczeniu różnych dolegliwości.

Cynamon jako naturalny lek w problemach trawiennych

W dawnej Grecji i Rzymie miał zastosowanie w łagodzeniu problemów trawiennych w obecnych czasach stosuje się go z powodzeniem w leczeniu zaburzeń układu pokarmowego między innymi zapobiega nadmiernemu powstawaniu gazów,przeciwdziała wzdęciom,bólom brzucha ,pobudza trawienie zapobiega wymiotom. Cynamon również sprawdza się jako naturalny lek w schorzeniach układu oddechowego działa wykrztuśnie
antybakteryjnie,przeciwzapalnie szczególnie polecany w leczeniu zapalenia oskrzeli pomaga wydalić śluz i zmniejsza stan zapalny ma działanie przeciwkaszlowe.

Cynamon to również naturalny lek w zapobieganiu schorzeń układu krążenia ma działanie przeciwzakrzepowe ,stosowany w leczeniu słabego krążenia krwi w palcach u rąk i nóg,wskazany dla osób odczuwających zimno w tych częściach ciała,zmniejsza poziom cholesterolu we krwi . Stosowany jest również w odmrożeniach

Korzystnie wpływa na pracę mózgu ,polepsza pamięć Cynamon z powodzeniem reguluje nieregularne miesiączki u pań,wspomaga apetyt,stosowany jest jako afrodyzjak .Do użytku zewnętrznego wykorzystuje się cynamon w leczeniu grzybicy paznokci i stóp wystarczy dwie łyżeczki cynamonu zalać 4 litrami wody i moczyć nogi ,ma również zastosowanie w leczeniu bólów gardła ,krtani, owrzodzenia jamy ustnej,stosowany jest jako płukanka.

Cynamon jako skuteczny lek w leczeniu zapaleń stawów i cukrzycy

Badania jakie przeprowadzili Duńscy naukowcy dowodzą że cynamon w połączeniu z miodem podany na czczo ogranicza ból wywołany stanem zapalnym stawów. Herbatka przygotowana z cynamonu i miodu wypita 30 minut przed śniadaniem oraz wieczorem przed snem, stosowana regularnie zmniejsza ciężar ciała,reguluje poziom cukru we krwi jak wykazały to badania przeprowadzone w Szwecji przez tamtejszych naukowców. W nie których przypadkach wyrównuje poziom cukru i cholesterolu we krwi zapobiega i łagodzi objawy cukrzycy typu 2.Widać że cynamon to nie tylko przyprawa do ciasta i innych wyrobów kulinarnych ale również naturalny lek.

ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • cynamon grzybica
  • cynamon śluz
  • cynamon wlasciwosci leczniczeLeave a Reply